Loading
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? 0372 266 46 46

Yara Bandı Spreyi, uygulaması kolay ve kullanışlı olan şeffaf ve çabuk kuruyan bir filmdir. Film tabakası, kuru ve küçük ameliyat yaraları ve yüzey yaralanmaları için bir koruyucu ortam sağlanmasında yardımcı olmaktadır.

FİRST CARE İNVİSİBLE YARA BANDI SPREYİ

First Care İnvisible Yara Bandı Spreyi:
Yara Bandı Spreyi  Yara Bandı Spreyi, uygulaması kolay ve kullanışlı olan şeffaf ve çabuk kuruyan bir filmdir. Film tabakası, kuru ve küçük ameliyat yaraları ve yüzey yaralanmaları için bir koruyucu ortam sağlanmasında yardımcı olmaktadır.

Özellikleri:
- Nem ve hava geçişi sağlamaktadır.

- Suya dayanıklı.

- Rahat ve elastik.

- Hızlı ve kolay uygulama.

- Chlorofluorocarbon (CFC) gazları içermez.

Endikasyonları:
Yara Bandı Sprey özellikle aşağıda belirtilenler dahil olmak üzere çok çeşitli küçük kuru yaralar için kullanılabilmektedir:
- Küçük kesikler ve sıyrıklar.

- Dikiş atılmış kuru yaralar.

- Steinman iğneleri gibi, drenaj tüplerinin bağlanması ve harici ortopedik bağlamalar için.

- Dikişlerin alınmasından sonra.

- Aşı yapılan bölge üzerinde.

- Deri nakli sonrası.

- Patlamamış kabarcıkları korumak amacıyla.

- Sürtünmeye karşı cildi koruyarak kabarcıkları önlemeye yardımcı olur.

Kontrendikasyonları/Önlemler:
Teneffüs etmekten kaçının. İyi havalandırılan yerlerde kullanın. Gözlerle temasından kaçının. Çıplak alev üzerine veya akkor halindeki herhangi bir nesne üzerine püskürtmeyiniz. Basınçlı kap: Güneş ışığından ve 50°C üzerindeki sıcaklıklardan koruyunuz. Kullandıktan sonra bile kutuyu delmeyiniz ve ateşe atmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz. Sadece harici kullanım içindir. Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutunuz - Sigara içmeyiniz. Plastik damar içi aygıtlar ile beraber kullanmayınız. Kumaşların üzerine sıkmayınız. İyodin preparatları ile birlikte kullanılmamalıdır. İyodinli solüsyonlar ile beraber kullanıldığında ve tıkama sargı ile kaplandığında deride kızarıklığa neden olabilir. Diğer medikasyonlu preparatlar ile birlikte kullanım için uygun bulunmamaktadır. 18 aydan daha küçük çocuklar üzerinde uygulama yapılmamalıdır. Deri nakilleri ile ilgili olarak: Seröz sıvısının yeterli derecede drenaj olmasını sağlamak için nakil bölgesinde yeterli oranda sprey uygulanmamış bölge bırakılması zorunlu bulunmaktadır. Aktif kanamalarda, ameliyat yaralarında ve enfekte yaralarda kullanmayınız.
Uygulama:
Kutuyu iyice çalkalayınız. Bölge üzerine 10-15 cm mesafeden eşit şekilde püskürtünüz.  En iyi sonucu elde etmek için bir kaç seferde ince tabaka halinde uygulama yapınız.  
İçindekiler:
Acrylic copolymer, polyurethane polymer, ethanol, water, dimethylether. 

ISO 13485 belgeli Matsan İlaç San. Ltd. Şti. tesislerinde üretilmektedir. 

Üretici&Lisansör: Matsan İlaç San. Ltd. Şti., Dragos Park İş Merkezi Hızır Reis Sok. No:10 K:8 Cevizli/Maltepe - İstanbul

Tel:     +90 216 459 55 88

Fax:    +90 216 459 55 95

Email: matsan@masangroup.com

Satış ve Pazarlama: BF İlaç Sanayi Ticaret A.Ş., Cevizli Mahallesi Ayhan Sokak 18/1 Maltepe/İstanbul-Türkiye.

Tel:        +90 216 290 02 65

Website: www.bfilac.com

Email:    bf@bfilac.com

İNVİSİBLE YARA BANDI SPREYİ